Univerzitní jubileum připomíná limitovaná edice turistické známky

Kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketka s pořadovým číslem 2786 a s vyobrazením historického rektorského žezla. Tak vypadá speciální limitovaná edice turistické známky vytvořené k jubilejnímu 450. výročí Univerzity Palackého v Olomouci, jíž bylo vyrobeno pouhých 500 kusů.

Milovníci turistiky ji mohou nově získat v univerzitním obchodě UPoint či v informačním centru v podloubí olomoucké radnice na Horním náměstí, v centru popularizace Pevnost poznání nebo v obci Hodslavice, rodišti Františka Palackého, po kterém je univerzita od roku 1946 pojmenována.

Takzvanou limitku si lze po zakoupení nechat orazítkovat jak v UPointu, tak v informačním centru v Hodslavicích. Prodávat se bude jen do konce roku 2023 za cenu 40 korun. Vyrobila ji společnost Turistické známky, jejíž majitel je absolvent UP David Holub.

Turistické známky jsou v Česku oblíbeným sběratelským suvenýrem, který slouží jako památka na návštěvu zajímavého místa. Jsou ze dřeva a zachycují motivy zámků, hradů, historických sídel, přírodních i technických památek nebo vrcholů hor. Vyrábí je rýmařovská společnost Turistické známky.

Více se dozvíte mimo jiné na webu UniTrips, který shromažďuje informace o turistických zajímavostech, přístupných v rámci Univerzity Palackého.